Junior Stress

Junior Stress

Junior Stress, właściwie Marcel Galiński (ur. 4 lipca 1986 w Lublinie[1]) – polski wokalista, związany ze sceną muzyki reggae i dancehall. Członek sound systemu Love Sen-C Music oraz formacji Geto Blasta. Prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2004 roku ukończył Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Lech Janerka, Sidney Polak, Bas Tajpan, Bob One, EastWest Rockers (Ras Luta), Grubson, Hemp Gru, JWP, Marika, Mesajah, Miuosh, Natural Dread Killaz, WhiteHouse czy De Mono.

Na stałe kojarzony z lubelskim sound systemem Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

Jego debiut wydawniczy to utwór “Korupcja” (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7″ płycie winylowej przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór “Nieważne ile masz imion” ukazał się na składance Jah Free Pillar of Salt. W tym samym roku nagrał utwór “Otwórz swe oczy” (wraz z Ras Lutą), który ukazał się na minialbumie o tym samym tytule.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *